O nás / About us


Jmenuji se Kateřina Huboňová a žiji v rodinném domě v Zahořanech, kousek od Berouna.
Vždy jsem nežila v rodinném domě, proto moje přání „mít psa“bylo vzdálené, neboť jsem svému psu chtěla dát nejen lásku, ale i maximum péče a pohodlí. Po nastěhování se do rodinného domu, jsem si začala svůj sen plnit. Z hlediska povahy jsem chtěla psa inteligentního, hodného k lidem, zvláště dětem, ale zároveň psa, který by dokázal přirozeně chránit svůj pozemek. Co se týká vzhledu, požadovala jsem psa středního vzrůstu, s krátkou srstí a ušima dolu. Začalo tedy hledání a vybrala jsem plemeno Rhodéský Ridgeback! Zkontaktovala jsem chovatelku Marii Háchovou - chov.stanice „od Kovářovské hůrky“ s vážným zájmem o štěně-fenku a jelo se na výlet. Měla jsem právo prvního výběru, ale o tomto plemenu jsem tenkrát nevěděla ještě téměř nic, takže jsem stejně vybírala srdíčkem.

Moje první fenka Rhodéského Ridgebacka se jmenuje celým jménem Bawean od Kovářovské hůrky, ale říkáme jí Cituška, Citunka, Cita, apod. Narodila se 24.10.2005 a její matka je Cassinga Al Kham-sa  a otec Lihuntra Amabhele (import Afrika). Více se o Citě dozvíte v odkazu O naší Citě „ Cita se s námi vydala na cestu svým životem 23.12.2005, takže jsme měli ten nejnádhernější dárek pod stromečkem, jaký jsme si vůbec mohli přát.
Vyrostla z ní úžasná fena, příjemné veselé povahy, která nám dělá radost každé vteřiny našeho života.

Jelikož je Cita velmi zdravá a krásná fena s výbornou povahou a já tomuto plemeni naprosto podlehla, postupem času jsem se rozhodla, že se budu na chovu Rhodeských Ridgebacků podílet.
Na konci ledna 2008 dorazilo potvrzení o registraci mezinárodně chráněné chovatelské stanici - Bawean´s Hope. Název znamená "naděje Bawean".
Prvního krycího psa jsem pro Citu vybrala v Německu. Štěňátka se narodila začátkem roku 2009 a tím jsme náš chov odstartovali vydařeným vrhem -  VRH "A". Cita poté měla ještě dva další vrhy, sice v roce 2011 vrh B a její poslední vrh v roce 2013 vrh D. Z vrhu A jsme si ponechali holčičku - African ELZA Bawean´s Hope, která mi dala dva skvělé vrhy - vrh C v roku 2012 a vrh E v roku 2014.

V současné době plánuji pořídit novou členku rodiny a pokud nám bude štěstí přát, zároveň tak pokračovatelku našeho chovu ....


Kontakt / Contact

Kateřina Huboňová 
Králův Dvůr 267 01
Česká republika

e-mail:
le.katerina@seznam.cz 


telefon:
+420 604 224 976


Eywa by Bawean´s Hope from litter E with me - March 29, 2014