Bawean březost / Bawean´s pregnancy10 - 11. února 2009 - POROD !!!
První příznaky blížícího se porodu se na Citě začaly projevovat v úterý 10.02.09 přesně v poledne. Cita zrychleně dýchala, hrabala, chodila sem a tam. Čím více se blížilo k večeru, tím se příznaky zesilovaly. Celou noc jsem strávila dá se říci na nohou, neboť jsem Citě nechala k dispozici celý byt, aby mohla uvolnit své bolesti a nebýt stresovaná na jednou místě. Jelikož jsem musela hlídat odtečení plodové vody, znamenalo to chodit sem a tam, kam si jen maminka umínila. Nejhorší bylo chodit ven – Cita dostala průjem a tak jsme chodily neustále. Nehledě nato, že jsem lítala po zahradě s baterkou a sledovala City pozadí, měla jsem ještě problém s hlídáním Citky, která lezla do každé díry co našla. No, zkrátka noc byla velmi dlooouhá.

Ráno, tedy ve středu 11.02.09 v 04:20 odtekla Citě první plodová voda a šlo se na věc. První štěňátko bylo na světě po půl hodině. Cita tlačila bez jediného zakňourání. Musím říct, že Cita byla velmi statečná - suverénně zvládla porodit 9 štěňátek během pěti a půl hodin, bez jediné delší pauzy. Šlo to jak z učebnicového příkladu! Porod skončil v půl jedenácté a Cita s miminky spokojeně usnula.

Nyní se o miminka vzorně stará, jen je trochu neopatrná při manipulaci s nimi - když se zvedá, musím dávat pozor, aby na nějaké miminko nelehla – v tomhle opatrná bohužel není. Věřím ale, že za dva tři dny už bude vědět, jak správně nato ! Myslím že vrh je velmi povedený a já jsem velmi spokojená – vše se ale teprve ukáže časem :o)

ANO, MÍT ŠTĚŇÁTKA JE ZÁZRAK A NESKUTEČNÝ ZÁŽITEK  – ještě nás čeká spousta starostí, ale i na ně se těším ....

10.2.2009 - 65 den březosti aneb snad už to bude !
Cita má první příznaky blížícího se porodu. Z porodního boxu už se téměř nehne, chvilkami zrychleně dýchá, hrabe, čistí se. Ven už chodíme s baterkou :o) Při venčení se mi zašila do díry pod zítkou a v altánku pod lavičku - jak jsem ji vytahovala se neptejte :o) Před chvilkou zjistila že venku prší a ven už nechce. Zřejmě usoudila, že doma připravený pelíšek bude lepší.
Jsme v očekávání, kdy to začne !

9.2.2009 - 64 den březosti
Cituška je stále v pohodě - žádné příznaky k porodu !
Velmi děkuji za vzkazy, emaily a sms. Mé velké díky patří všem, kteří nás sledují :o)
Moc si toho vážím !


8
.2.2009 -
63 den březosti6
.2.2009 -
61 den březosti
Cita má bříško přeplněné štěňátky a my jsme v očekávání, kdy to začne.
Zatím nejsou žádné příznaky blížícího se porodu. Myslím, že neděle bude ideální :o)5
.2.2009 -
60 den březosti

4.2.2009 - 59 den březosti

Cita se nám poslední dny konečně pořádně zakulatila :o) Dnes se ji spustilo i mlíčko. Je stále v dobré náladě, stále chce chodit na procházky, stále hlídá dům a stále se nechce mazlit :o) Od soboty, tedy 55.dne březosti, měřím Citě teplotu. Možná vás to také překvapí, ale její teplota se pohybuje v rozmezí 37,2 – 37,6. Dnes dokonce klesla na 36,7 ! Rodit ale ještě rozhodně nebudeme :o) Cita mi zkrátka neustále připravuje nějaká překvapení - asi abych se nenudila ...

1.2.2009 -  56.den březosti
Dnes má Cita 56 den březosti a čas k porodu se nám rychle zkracuje….
Doma už tipujeme, kolik nám naše maminka přivede na svět miminek. Bříško nemá nijak veliké, na druhou stranu má ale prostorný hrudník, takže může mít převážnou část štěňátek v děložních rozích v zadní části hrudníku či mohou být štěňátka jen malá…..úvah a možností je spousta ! Ať je to tak či tak, tohle necháváme přírodě a přejeme si štěňátka především zdravá. I když to bude pro mě i Citu poprvé, radost a nedočkavost potlačuje strach. Vše máme nachystané, takže se jen těšíme na krááásná, zrzavá, sladká, roztomilá a hlavně naše miminka :o)))  

29.1.2009 -  53.den březosti27.1.2009 -  51.den březosti26.1.2009 -  50.den březosti25.1.2009 -  49.den březosti
Nevím, proč kupuji drahé VetBed a DryBed deky, když chce Cita spát na molitanu :o)
Takhle si maminka ustýlá každý den a panička to každý den zase uklízí .....
24.1.2009 -  48.den březosti
Bříško nám krásně roste a maminka už baští docela dobře ....
Každou noc jsem vzhůru, protože naše lady nevydrží do rána a musí chodit čůrat :o))))


Přivykání City na porodní bedýnku je hračka...jen jsem ji tam dala deky a už se z boxu nehne :o)
na dnešek tam dokonce i spala.....

22.1.2009 -  46.den březosti
 Dnes, při brzké ranní vycházce, jsem stihla udělat jen jednu bleskovou fotku City ....
No, ale to podstatné, tedy bříško, tam vidět je :o)
20.1.2009 -  44.den březosti Cita
& BARF
Je to asi třičtvrtě roku zpátky, co jsem zkoušela krmit Citu BARF, tedy syrovým masem. Nabízela jsem ji syrové kuřecí, vepřové i hovězí maso, kosti a nějaké vnitřnosti…..Cita však maso nikdy ani neolízla, natož pozřela. To se ale nyní, v době její březosti, radikálně změnilo. Včera jsem krájela syrové vepřové maso – krkovičku. Cita seděla v kuchyni, čumák nahoru a loudila jak pominutá :o) Zkusila jsem ji tedy kus masa nabídnout a hle, mohla se užrat. Takže nyní servírujeme mamince syrové masíčko. Granule stále odmítá, ale myslím, že moc dobře ví co dělá a co její miminka potřebují…..granule to ale nejsou :o)    19.1.2009 -  43.den březosti
Citě březost náramně svědčí, podívejte sami jak je krásná :o) 


18.1.2009 -  42.den březosti  


17
.1.2009 -  41.den březosti

Vypadá to, že si CITA i v době své březosti přísně hlídá svou štíhlou linii…

Máme za sebou několik nepříjemných dnů, kdy Cita odmítala jakoukoliv potravu. Vyzkoušela jsem všechny možné metody, jak do ní alespoň nějaké jídlo dostat.  Nyní už Cita začíná tak nějak baštit, ovšem její jídelníček není vůbec podle mých představ :o( Ve špajzu mi leží 20kg RC Starter a 20kg RC BabyDog, které jsou takřka netknuté. Bohužel ale nezbývá nic jiného, než se v těchto dnech přizpůsobit City požadavkům na stravu, aby snědla alespoň něco. Myslím, že ikdyž je Cita dost zmlsaná, nesouvisí to s tím, že odmítá potravu. Je totiž schopná vyplivnou hovězí maso a sežrat suchý rohlík…..

Ráno Cituška baští suché piškoty, tvaroh se žloudkem a mléko, k obědu kuřecí salám, venku na procházce hrst granulí z kapsy a večer se servíruje hovězí nebo vepřové maso. To vše doplňujeme speciálními vitamíny. Bříško se nám začíná pomalu zvětšovat a struky jsou den ode dne větší.


14.1.2009 -  38.den březosti

9.1.2009 -  33.den březosti3.1.2009 - 27.den březosti2.1.2009 - 26.den březosti