Bawean´s Hope kennel plánuje vrh "F" s naší překrásnou
fenkou GUCCI

Při hledání krycího psa jsem se soustředila, abych našla zdravého psa s výbornou povahou, měl silnou kostru a skvělého majitele. Exteriérově jsem potřebovala psa 68/69 cm vysokého, statného, ne masivního, aby měl výbornou záď, pěknou hlavu a tmavé oči, které chci ve svém chovu udržet a aby se co nejvíce přiblížil typem k naší Gucci. Měl držet plnochrupost, předávat silnou kostru svým potomkům a eliminovat příliš bílé barvy ve vrhu. V první řadě musel mít perfektní povahu. Potřebovala jsem takový „balíček“ toho nejlepšího dohromady.
 
NAŠLA JSEM HO …

Je jím JERRY
C.I.B MultiGrandCH MultiCH ClubCH ViceEW´19 CW NW JCH
RIDGEBACK´S HIARI JOEY

PES, který nepotřebuje v zimě kabát a nevadí mu lehnout si na sníh, skočí do vody pro klacek, nebojí se střelby, je přátelský a temperamentní. Takový pes, který zkrátka neví, co je to stažený ocas.Bawean´s Hope kennel is planning a litter "F" with our beautiful
female GUCCI


I was focused to find a healthly dog with an excellent character, a strong bones and a perfect owner in my search for a stud dog. Externally, I needed a dog 68/69 cm tall, sturdy, but not massive, to have an excellent croup, a nice head and dark eyes, which I want to keep in my breed and a dog that comes as close as possible to our Gucci.  He was supposed to keep full dentition, give a strong skeleton to his offspring and eliminate too white colors in the litter. First of all, he had to have a perfect character. I needed something like „full pack“ of the best together.

I HAVE FOUND HIM …

It´s JERRY
C.I.B MultiGrandCH MultiCH ClubCH ViceEW´19 CW NW JCH
RIDGEBACK´S HIARI JOEY

THE DOG who doesn´t need the coat in winter, has not problem to lay on the snow, jump into the water for his stick, the dog who is not afraid of shooting, who is friendly and spirited, a dog which does not know what means „a tucked tail“.  

 


 Jerryho jsem prvně spatřila v únoru 2019, na výstavě psů v Brně, kde jsem okamžitě zbystřila a nemohla se na něj vynadívat. Jerry vyhrál první místo, stejně jako Gucci, která získala CAC + res.CACIB. Majitelku Jerryho Simonu, jsem oslovila až na slovenské klubové výstavě v květnu, kde jsem Jerryho poznala osobně. Úsměvné, že i v tento den, vyhráli oba svou třídu :o). Od této chvíle, jsme zůstaly se Simonou v kontaktu a já se o Jerrym dozvídala stále nové poznatky. Tím se mé rozhodnutí, použít tohoto psa pro Gucci ve svém chovu, stále více a více upevňovalo.

Velmi děkuji Jerryho majitelce Simoně, že se toto spojení může uskutečnit, za desítky hodin, které jsme spolu trávily na telefonu a messengeru, že byla vždy ochotná zodpovědět mi jakýkoliv můj dotaz, za spoustu fotek, videí a informací, které mi o Jerrym poslala. Děkuji Simonko!I saw him at the Dogshow in Brno in February 2019 for the first time. I got instantly alert and couldn't turn my eyes away. Jerry, just like Gucci which reached CAC + res.CACIB, won the first place. I contacted Jerry´s owner Simona at the Slovak Club Dog show in May. I met Jerry in person there. It was amusing that both of them won their own class on that day :o) We have kept in touch with Smona since then and I have learnt a lot from Jerry´s life. My decision to use this dog  in my kennel became stronger and stronger.

A big thanks to Jerry´s owner Simona for the possibility to carry out this connection, for tens of hours which we spent together on the phone and on messenger, for her willingness to answer any of my question, for the quantity of pictures, videos a information what she sent me about Jerry. Thank you Simonka! 

           Gucci & Jerry            
 


ChCZ ClubCh
ViceEJW´18 JBIS MultiJBIG JChCZ JchSK
CATCH A FALLING STAR LEBOMBO "GUCCI"  
 
 * 07.07.2017
 
 výška/height 63 cm
 váha/weight 32 kg
 plnochrupá, nůžkový skus / complete scissors bite
 
 HD A/A, ED 0/0, OCD neg.
, LTV neg.(L8), SA neg.
DM: N/N, HUU: N/N, MH: N/N, JME: N/N
Hemophilia B (Factor IX)/Hemofilie B (Faktor IX): X(N)/X(N)
  

majitel/owner : Kateřina Huboňová
 chovatel/breeder:
Šárka Pártlová Kůtová "Lebombo"

webové stránky / website  

 

C.I.B MultiGrandCH MultiCH ClubCH ViceEW´19 CW NW JCH  
 RIDGEBACK´S HIARI JOEY "JERRY"  

* 07.03.2016

výška/height 68 cm
váha/weight 48 kg
plnochrupý, nůžkový skus / complete scissors bite

HD A/A, ED 0/0, OCD neg., LTV neg.(L7), SA neg.
DM: N/N, HUU: N/N, MH: N/N, JME: N/n, RR IVA neg., EOAD clear
Hemophilia B (Factor IX)/Hemofilie B (Faktor IX): X(N)/Y
DNA profiled
B-Locus: B/B, D-Locus: D/D
 

majitel/owner : Simona Slaninová
chovatel/breeder: Jozef Macho "
Ridgeback´s Hiari"

webové stránky / website  

     

Gucci´s titles :
Gucci is a candidate for the chamionships of Germany, Hungary, Czech Republic, Slovak Republic, Poland
2nd Best Female 2019 of KCHRR Club
2nd Best Female 2019 of ČKRR Club
res.CACIB at International Show Brno (CZE) 01.02.2020
CACIB,BOS at International Show Komárom (HU) 06.10.2019
res.CACIB at International Show Komárom (HU) 04.10.2019
res.CACIB at International Show Nurnberg (DE) 14.7.2019

res.CACIB at International Show Nitra (SK) 08.06.2019
CACIB
,BOS at International Show Chemnitz (DE) 13.4.2019

res.CACIB (full CACIB) at International Show Brno 2.2.2019
JUNIOR CHAMPION SLOVAK REPUBLIC
Best Junior female of CKRR Club 2018
CLUB CHAMPION ČKRR
Junior BIG 1st place at Cacib Bratislava 28.10.2018
Junior BIG 1st place at Cacib Bratislava 26.10.2018
CLUB CHAMPION KCHRR
Vice EUROPEAN JUNIOR WINNER 2018
JUNIOR CHAMPION CZECH REPUBLIC
Junior BIS 2nd place at Regional Show Příbram 2018
Junior BIG 1st place at Nat.Show Klatovy 2018
Junior BIS 1st place at Regional Show Plzeň 2018
Junior BIG 1st place at Internat.Show Litoměřice 2018
Best of Junior 7x / Nejlepší Junior 7x
BIS Puppy at double Club Shows ČKRR 2018
Best puppy at ČKRR Club Show April 2018
Best puppy at ČKRR Club Show March 2018
BIS Puppy 1st place at International Show Brno 2018
BIS Puppy 3rd place at National Show M.Boleslav 2017
multiple baby class winner

 

Jerry´s titles :
Interchampion
Grand champion of Czech Republic
Grand champion of Slovakia
Grand champion of Romania
Czech champion
Slovak Champion
Hungary champion
Poland Champion
Romania champion
Croatia champion
Club champion of SKCHR
Club champion of CKRR
Slovak junior champion
Vice champion of SKCHR Club 2019
Best dog from Slovak breding at Club Show SKCHR 2019
Vice European Winner 2019
The most beautiful dog and BOS at Club Show ČKRR 2019
Best movement at Specialty Show SKCHR 2019 - 2nd place
Best adult head at Specialty Show SKCHR 2019 - 2nd place
Best dog from Slovak breding at Club Show SKCHR 2018
Best dog and Best RR of SKCHR Club 2018
National Winner´18 of Czech Republic
Club Winner and BOB 2018 at SKCHR Club Show

Best adult head at SKCHR Specialty Show 2018 - 3rd place
National Winner´17 of Czech Republic
Vice young dog of SKCHR 2017
Best young head at SKCHR Club Show 2017
Best young head at SKCHR Club Show 2016
Vice puppy of SKCHR 2016
Multi BIS puppy
více o GUCCI
Catch a Falling Star Lebombo alias Gucci pochází z chovatelské stanice Lebombo, z velmi speciálního vrhu (umělá inseminace), kde se narodilo 9 štěňátek. Jedno štěně se bohužel narodilo pozdě a nepřežilo, zůstalo tedy 8 štěňat (3x fenka+5x pejsek) - jeden pejsek bez ridge, ostatních sedm štěňat standardní, žádný DS ani zálomek. Její matka ClubCh Dykumos Sucha Blonde Ambition "Zarra", je fena importovaná do České Republiky z USA, chovatelské stanice Dykumos, měla celkem tři vrhy. Je to vyvážená fena, silné kostry a vyrovnané povahy, více naleznete ZDE. Gucci otec je C.I.B MultiCH BISS Elangeni Braveheartrules "EROS"! - bohužel už nežije. Byl to Ridgeback, importovaný do Švédska z proslulé chovatelské stanice Elangeni. O Erosovi bych mohla napsat několik stránek a stejně by to dostatečně nevystihlo, jak úžasný pes to byl. V exteriéru ani v povaze neměl jedinou chybičku, při pohybu doslova létal a svou paničku Caroline miloval nade všechno. Gucci po něm hodně zdědila, především svou mazlivou a oddanou povahu a já jsem zato nesmírně šťastná. Fotografie tohoto překrásného psa najdete ZDE.
Gucci je exkluzivní a jediná přímá dcera od Erose v České Republice!

Gucci je typická představitelka plemene Rhodeský Ridgeback, střední velikosti, velmi proporcionálního formátu. Je elegantní, přitom dobře osvalená. Má překrásnou feminní hlavu s tmavě hnědýma očima. Má výbornou topline s dobře nasazeným ocasem, prostorný hrudník, pěkné předhrudí, skvělé úhlení vpředu i vzadu, perfektní packy! Pohyb má plynulý s dostatečným záběrem. Gucci byla oceněna těmi nejvyššími hodnoceními od desítek rozhodčích - specialistů na plemeno, jakož i mezinárodních rozhodčích pro všechna plemena psů
. Posudky z výstav naleznete ZDE.

Především si ji ale ceníme pro její skvělou povahu!
Gucci je velmi klidná fena, mazlivá, není zbrklá ani extra zvědavá, řekla bych, že ji nejlépe vystihne slovo "dobrosrdečná"! Nezná, co je to vrčet, naprosto každý, ať už člověk, dítě, pes, nebo jiné zvíře, je pro ni kamarád. Není podřízená, ale ani dominantní. Je to pes, kterého nemusím nic učit, ale zvládá všechno přirozeně sám. Nemá strach z výšek, lávek, střelby, výtahů, nových míst, přeplněných výstavních hal, vody, bouřky, atd. Co opravdu nemá ráda, jsou útoční a uštěkaní psi. Vždy je veselá a připravena poslechnout, samozřejmě za úplatek ve formě dobroty. Gucci je totiž neuvěřitelný žrout, který se neostýchá olíznout dobrotu i ze stolu :o) Krmíme ji syrovou stravou a držíme ji ve výborné kondici. Často sportujeme, není pro ni problém 15 km rychlého tempa na kole. Ráda tahá na sněhu sáňky nebo lyže s naším synem a ač nato svou střední velikostí nevypadá, je to velmi silná fena.


more about GUCCI
Catch a Falling Star Lebombo alias Gucci came from tje kennel Lebombo fom very special litter (by insemination) when 9 puppies were born. One puppy was born too late and didn´t survive, so 8 puppies stayed alive (3 females and 5 males) – one boy without a ridge, the rest 7 puppies were standard, neither DS nor kick tail. Her mumm ClubCh Dykumos Sucha Blonde Ambition „Zara“ has been imported from USA from the kennel Dykumos to the Czech Republic. She had 3 litters in total. She is a balanced female and character with a strong skeleton. For more information see HERE. Gucci´s father is C.I.B MultiCH BISS Elangeni Braveheartrules "EROS"!– unfortunately, he already died. He was a ridgeback imported from Sweeden from a famouse kennel Elangeni. I could write a few pages about Eros and even so it would not adequately describe what a wonderful dog he had been. He was absolutely without any mistake in character and exterior as well. He literally flew while moving and he loved his mistress Caroline above everything. Gucci inherited a lot from him, mainly her cuddly and devoted nature and I´m realy happy about it. You can find the pictures of this amazing dog HERE. Gucci is the exclusive and the only direct daughter from Eros in the Czech Republic!

Gucci is perfect representation of Rhodesian Ridgeback breed. She is well balanced, in the middle of the breed standard. She is elegant, well muscles. She has beautiful, very femininen head with gorgeous dark brown eyes. Gucci has strong top line with perfect tail set, great deep chest and fore chest. Beautiful front and rear angulation and nice thigh feet. Her movement is very fluent with nice ground covering. Gucci was recognized with the highest trophies from tenths of judges. - breeder judges as well as all breed international judges.
You can find Jusges report cards HERE.

But her biggest assets is her temperament. Gucci is very easy going, cuddly. She is not high energy or to curious. The best way to describe her is “ kindhearted “ She doesn’t know what it is to growl. Absolutely everyone if it’s person, child, another dog or animal, all are her friends. She isn’t submissive or dominant. She is that type of dog who you don’t need to train and all comes to her naturally. She is not afraid of heights, bridges, gun shots, rain, thunderstorms, water, show grounds, etc.  What she doesn’t like is aggressive and barks dogs. She is always ready to work and listen, of course with motivation of a good treat. Gucci has incredible appetitive and it’s hard for her to resist not to lick even what is on our table :o) We feed raw food and keep her in top shape. We keep her active and she can keep up with 15km speed beside a bike with easy. She loves to pull a sled or sky with our son on it. Even with her medium build what is deceiving, she is a very strong bitch.


více o JERRY
Ridgeback´s Hiari Joey alias Jerry pochází z chovatelské stanice Ridgeback´s Hiari, z vrhu J, ze spojení  SKCh HUCh EJW´10 CW Chanya Ridgeback´s Hiari x C.I.B GrandCH MultiCh ClubCh Shelridge Aussie Rebel. Ve vrhu se narodilo 8 štěňátek (6x pejsek + 2x fenka), žádný DS ani zálomek, dvě štěňata bez ridge. V chovu je z tohoto vrhu využit pouze Jerry a jeho sestra Josephine, která již měla svůj první a velmi krásný vrh 12ti štěňat (7x pejsek+5x fenka) - 11x standard, 1x tři korunky na ridge, žádný ds ani zálomek. Jerryho otec "Dante" již bohužel nežije, byl to skutečně jedinečný pes, importovaný z Austrálie ze známé chovatelské stanice Shelridge. Pes, který vás okouzlil nejen svým perfektním exteriérem, ale i výjimečnou povahou. Svoje kvality prokázal nesčetněkrát na poli výstavním i pracovním. Více se o něm můžete dočíst ZDE. Jerryho matka "Chanya" již také bohužel nežije, byla to krásná a zdravá fena, více o ní ZDE.  

Jerry je nádherný představitel plemene Rhodéský Ridgeback, jehož kvality ocenily desítky rozhodčích, specialistů na plemeno, jakož i mezinárodní rozhodčí pro všechna plemena. Jeho majitelé nepatří mezi nadšené vystavovatele, ale díky tomu, že Jerry zaujme každého rozhodčího, bylo snadné jeho výstavní tituly získat. Jerry má na kontě mnoho ocenění z několika zemí a jsem si jistá, že ještě nějaká získá, pokud ho majitelé budou chtít na výstavě ukázat :o) Jeden z nejprestižnějších titulů - Evropský vítěz 2019, mu unikl o chlup a získal překrásné druhé místo a titul druhý nejlepší pes. V roce 2018 a také 2019 byl oceněný jako nejlepší pes slovenského chovu. Jako jeho největší přednosti vidím velmi proporcionální tělo, silnou kostru, perfektní topline a skvělý hrudník. Je to silný pes, přitom elegantní, se správnou výškou. Mnohokrát získal ocenění za nejlepší pohyb. Krásná červenopšeničná barva srsti a tmavé oko dolaďují jeho celkový šarm. Je to pes, který chytí vaše oko a je radost na něj pohledět.

Mě osobně okouzlil Jerry i svou povahou. Jak říká jeho panička, Jerry je takový „sranda pes“. Vždy připraven k akci s téměř nezdolatelnou energií. K fenám je gentleman, cizí samce ignoruje, neútočí. Je zvyklý na koně, běhat u kola, aportovat z vody. Nevadí mu horko ani zima, je poslušný a miluje svou rodinu. Prioritou pro jeho majitelku bylo mít dobře vychovaného psa a proto jejich první společná cesta vedla na cvičák. Musím potvrdit, že socializace a výchova Jerryho se Simoně velmi podařila. Jerry je perfektně vychovaný pes, který zvládne bez problémů jakoukoliv situaci. Neřeší výšky, eskalátory, autobusy, přeplněné haly, koně a jiná zvířata, petardy, nic. Je to výborný rodinný pes. Na gauči se ovšem neválí. Svoji první zkoušku poslušnosti absolvoval již ve svých 12ti měsících, kde obstál výborně jak v praktické, tak socializační části. Když mu byl rok a půl, složil zkoušku poslušnosti IPO BH-VT, kde byl velmi pochválený a napříč tomu, že byl podzim a pršelo, zůstal jako jeden z mála v dlouhodobém odložení ležet bez pohnutí. V závodech poslušnosti dokázal vyhrát první místo z 18ti přihlášených psů, skládajících se především z pracovních plemen. Je to samozřejmě i skvělá práce jeho majitelky, která s ním aktuálně trénuje na nové zkoušky poslušnosti a pro zábavu se věnují stopám a dogfitness.


   more about JERRY
Ridgeback´s Hiari Joey alias Jerry came from the kennel Ridgeback´s Hiari, from a litter J , from the connection SKCh HUCh EJW´10 CW Chanya Ridgeback´s Hiari x C.I.B GrandCH MultiCh ClubCh Sheldridge Aussie Rebel. There vere 8 puppies in the litter (6 males and 2 females), neither DS nor kick tail, two puppies were without a ridge.  Jerry is used to breeding only from this litter and his sister Josephine who had her the first and very nice litter of 12 puppies (7 males and 5 females) – 11 were standard and 1 1x three crowns on the ridge, neither DS nor kick tail. Jerry´s father Dante is not alive, unfortunately, he was a really unique dog, imported from Australia from famouse kennel Shelridge. The dog that catches your eye not only with his exterior but also with extraordinary character. He has shown his quality as working dog many times and at the dogshows as well. You can read more about him HERE. Jerry´s mumm Chaya isn´t alive either, unfortunately. She was an awsome and healty female, you can read more about her HERE

Jerry is a beautiful representative of Rhodesian Ridgeback breed. His qualities have been apreciated by tens of judges, breed specialists and all breeds internation judges as well. His owners are not enthusiastic exhibitors but thanks to interest about Jerry from each judge was easy to reach his exhibition titles. Jerry has won many awards from a few countries and I´m sure he´ll reach some of them if his owners want to show him . He came within an ace of winning one of the most prestigious titles – Winner of Europe 2019 -  and he reached the second place and the title The second best dog. He was assessed as The best dog of Slovak breeds in 2018 and 2019. His very proportional body, a strong skeleton, perfect topline and an excellent chest are his biggest advantages. He is a strong dog but elegant one with the right height. He has been awarded for the best movement several times. A beautiful redwheat hair colour and dark eye tune his overall charm. This is a dog who catches your eye and it's a pleasure to look at him.

Jerry also enchanted me by his character. As Jerry´s mistress says, he is „a crazy dog“. He is permanently ready to be active and is enormously energetic. He is a gentleman to the females, ignores males, doesn´t attack them. He is used to horses, running next to a bike, to aport from the water. He has no problem with heat and cold, he is obedient and loves his family. To have a well-mannered dog was his mistress´s priority and so their first steps led to a dog school. I must say that Simona was succesful in Jerry´s education and socialization. Jerry is perfectly mannered and manages any situation without problems. He copes with heights, escalatos, buses, crowded halls, horses and other animals, firecrackers, etc. He is an excellent family dog but he doesn´t just lie on the couch. He passed his first exam in his 12 months and he reached really good results in both practical and socializing part. He passed the exam BH-VT (IPO) in his 18 months with a positive reaction and he stayed in long term imposition without movement despite heavy rain and cold. He won the obedience race in competion of 18 dogs mostly working breeds. This is a great job of his mistress who trains him to another obedience exam and they are enjoying the fun in traces and dog fitness.

          

o Gucci napsali rozhodčí / Judges wrote about Gucci:

Lawless Gill (GB):

medium sized, elegant, super head with dark expressive eyes, clean neck, level topline, good tailset, good schoulders placement with enough infi.,straight forlegs on good feet, good rear angulation, when not overstreched, moved well at a good pace
fena střední velikosti, elegantní, super hlava s tmavýma výraznýma očima, suchý krk, výborná topline, dobře nasazený ocas, dobré umístění ramen, správné předloktí na dobrých tlapách, dobré úhlení vzadu, pohybuje se dobře s dobrým tempem

Monika Tušanová (SK):
nice elegant female with very nice feminine expression, good size, nice body proportions, excellent topoline with nice set of tail, forrechest still in development, correct angulations, beautiful free+achive movements, good character, nice presentation
pěkná elegantní fena s velmi pěkným feminním výrazem, správná velikost, pěkné proporce těla, výborná topline s dobře nasazeným ocasem, předhrudí stále ve vývoji, správné úhlení, překrásný volný+rozsáhlý pohyb, výborná povaha, pěkná prezentace

Martin Klopsch
(D):

21 monate alte Hundin, anatomisch sehr gut aufgebaut. Von guter Grosse und richtigen Proportionen. Femininer Kopft. Behande korrekt angesetzt. Sehr gute Oberlinie. Rute korrekt angesetzt. Schulter korrekt platziert, sehr gute Winkelung, sehr gute Brusttiefe, sehr gute Frontbreite. Pfoten geschlossen. Vorderlaufe und Hinterlaufe parallel. Frei in der Bewegung mit gutem Schub.      
21měsíční fena, anatomicky velmi dobře stavěná, správné velikosti a správných proporcí, feminní hlava, správně nasazené uši, velmi dobrá horní linie, ocas správně nasazen, správné umístění ramen, výborně zaúhlená, velmi dobrá hloubka hrudníku, velmi dobré předhrudí, pěkné uzavřené tlapky, přední a zadní končetiny jsou paralelní, volný pěkný pohyb s dobrým tahem.

Karin Van Klaveren (D):
really nice type, nice head with nice expression, nice dark brown eyes, good earset, good length of muzzle, elegant neck, good size, excellent forechest, really good depth of chest, nice angulation in front and rear, powerful mover, nice character, good presentation
feminní, skutečně pěkný typ, pěkná hlava s pěkným výrazem, pěkné hnědé oči, dobře nasazené uši, výborná délka čenichu, elegantní krk, dobrá velikost, výborné předhrudí, výborná hloubka hrudníku, pěkné úhlení vpředu i vzadu, pohyb se silným záběrem, milá povaha, dobrá prezentace 

o Jerrym napsali rozhodčí / Judges wrote about Jerry:

Lawless Gill (GB):

good size, lovely head with kind expression, nice dark eyes, strong muzzle, clean neck, level topline, good rear angulation, matching his shoulder, good in front to forechest, stands on strong forelimbs, just a little up right in front pasterns, good feet, good lenght of stride, true coming and going
dobrá velikost, pěkná hlava s milým výrazem, pěkné tmavé oči, silný čenich, suchý krk, rovná topline, dobré úhlení vzadu, dobré předhrudí zodpovídající jeho ramenu, silné přední končetiny, jen trochu rovné zápěstí, dobré tlapy, dobrá délka kroku, správný v pohybu tam a zpět

Elisabeth Hammerschmidt (AT):
2years old, strong male, typical head with nice expression, strong and straight topline with excellent placement of the croup, excellent forechest, correct angulation in front and in rear, strong suitable bones, powerful movement with good reach and drive
2letý, silný pes, typická hlava s pěkným výrazem, silná a rovná topline s výborným umístěním zádi, výborné předhrudí, správné úhlení vpředu i vzadu, silné kosti, silný pohyb s dobrým záběrem


Lisa Reid-Aitken
(GBR):

3y.o. handsome male with lovly head, correct eye and ear, strong neck, excellent shoulder, good return of upper arm, just enough forechest, excellent bone and feet, good dept of chest, good ribbing, strong loin, good croup, excellent rear assembly, moved well always, just a little fast at first
3letý pěkný pes, s krásnou hlavou, správné oko a ucho, silný krk, výborné rameno, dobře umístěné rameno, dostatečné předhrudí, výborné kosti a tlapy, dobrá hloubka hrudníku, dobrá žebra, silná bedra, výborná záď, výborné zadní úhlení, pohybuje se vždy dobře, na poprvé trochu rychleji


Christian Jouanchicot (FR):

correct bite, excellent type, nice proportion, excellent ridge, nice head with good expression, dark eyes, excellent eyes, excellent front and chest, excellent rear and tail set, nice mover, correct colour
správné zuby, výborný typ, pěkné proporce, výborný ridge, pěkná hlava s dobrým výrazem, výborné, tmavé oko, výborné předhrudí a hrudník, výborná záď a nasazení ocasu, pěkný pohyb, správná barva


pedigree of puppies / rodokmen štěňat
GUCCI & JERRY

 

C.I.B
Grand Champ.Czech
Grand Champ.Slovakia
Grand Champ.Romania
Slovak Champion
Hungary Champion
Poland Champion
Romania Champion
Croatia Champion

ClubCh CKRR
ClubCh SKCHR
Slovak Junior Champion

Ridgeback´s Hiari Joey "Jerry"
Slovak Republic
*07.03.2016
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.,SA neg.,LTV neg.
DM N/N, JME N/n, HUU N/N, MH N/N, RR IVA neg.,
B-Locus B/B, D-Locus D/D
DNA profiled

68 cm, 48 kg
complete scissor bite
FOTO
breeder: Jozef Macho
owner: Simona Slaninová

 

C.I.B
Czech Champ.
Grand Champ.Czech
Slovak Champion
Hungary Champion
Poland Champion
Club Champion KHCRR

Shelridge Aussie Rebel "Dante"
Australia import to Czech
*02.12.2007 - x
HD 0/0,ED 0/0, OCD neg., LTV neg., DM N/N, DNA profiled
complete scissor bite
69 cm, 44 kg
FOTO
web
breeder: Dawn Redman
owner: Kateřina Brychtová

BIS, BISS, RUBISS
A
ustralian Champion
Lionsbane Hes The Boss ROM "Kimba"
Australia
*x - 2014
HD clear (Austr.grade 1:5), ED 0/0
68, 42kg

complete scissor bite
FOTO 1  FOTO 2
breeder: Alexandra McElwee-Fernandez
owner: Lisa and David Wardlaw-Kelly,Tasmania

RUBISS Australian Champion
Zimbalooba Orions Bow
FOTO

Australian Champ.
Usakose Thunder Nlitning
 

MRUBIS /RUBISS
Australian Champion

Ozhrode Divine Mystique "Misty"
Australia
*09.01.2004 - x
HD 0/0, ED 0/0, DNA profiled
FOTO  FOTO
web
breeder: Sue Codognotto
owner: Dawn Redman

BIS RUBISS
American Champion
Australian Champion

Camelots Code Red "Mojave"
import USA
*01.01.2002 - 7.9.2012
FOTO
breeder: Clayton Heathcock & Cheri Hadley
owner: Don&Betty Lou Wood & Clayton Heathcock

MBISS
Australian Grand Champion
Ozhrode Ari Mystic Gypsy ET "Gypsy"
Australia
*14.10.1998
HD A/A,ED 0/0
FOTO
web
breeder, owner: Steve Codognotto & Susan Cameron-Codognotto

Slovak Champion
Hungary Champion

BOB, ClubWinner2014, EJW´10
Vice Best female 2011 SKCHR

Ridgeback´s Hiari Chanya "Chanya"
Slovak Republic
*08.06.2009 - x
HD 0/0,ED 0/0.,LTV neg.
complete scissor bite
61 cm
FOTO
web
breeder: Jozef Macho
owner: Jozef Macho

C.I.B
Germany champion
Holand champion
Austria champion
Croatia champion

Rachral Abayomi Hintza
Holland
*14.05.2002 - 08.03.2013
HD 0/0,ED 0/0, OCD neg.
JME N/n

complete scissor bite
67, 39kg
FOTO
breeder: Lianne Peters-Spatjens
owner: Sylvia Altrogge

C.I.B
Holand champion

Mswati´s Mwanamoetapa

 
 

 


Jockular Rachal A Thamani

   


Slovak Champion
Belisee Vega Solipse
Slovak Republic
*06.11.2003 - X
HD 0/0, ED 0/0
complete bite
67cm
FOTO
web
breeder: Jana Kadnárová
owner: Jozef Macho

Babakabo Simanga
*23.02.1996 - x
HD 0/0
complete bite
67,5 cm
breeder: Jana Jánošová        

Bajka Agátový Kvet
Slovak
Republic
*01.04.2000 - x
HD-0/0
complete bite
62 cm
breeder: Vlastimil Pišta        

 

ViceEJW´18
JBIS
MultiJBIG
JCh CZ
JCh SK
ClubCh CKRR
ClubCh KCHRR
Catch a Falling Star Lebombo "Gucci"
Czech Republic
*07.07.2017
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.,SA neg.,LTV neg.
DM N/N, JME N/N, HUU N/N, MH N/N

63 cm, 32,5 kg
complete scissor bite
FOTO
breeder: Šárka Pártlová-Kůtová
owner: Kateřina Huboňová 

C.I.B
Swedish Ch.
Danish Ch.
Finnish Ch.
Nordic Ch.
French Ch.
Latvian Ch.
Lithuanian Ch.
Norwegian Ch.
Estonian Ch.
Baltic Ch.
Swedish Winner-13
Helsinki Winner-15
Finnish Winner-15
BISS-11
Elangeni Braveheartrules "Eros"CV
Australia import to Sweden
*26.12.2007 - 26.10.2016
HD 0/0,ED 0/0
scissor bite, missing P1
67 cm, 43 kg
FOTO
web
breeder: Linda Friedland
owner: Caroline Olausson Graflund

Australian Champion
Elangeni Pink Floyd "Floyd"
Australia
*11.08.2006 - 2017
HD A,ED 0/0
DM N/N
Blue dilute: DD
complete scissor bite
height around 27inch (68,5cm)

FOTO FOTO
web
breeder: Linda Friedland
owner: Linda Friedland

Australian Grand Champion
Hodarirafiki Sinbad "Sinbad"
Australia
*18.02.2004 – 05.05.2017
HD B,ED 0/0
complete scissor bite
27inch (67,5cm)

FOTO 1   FOTO 2
breeder: Wayne Wilson, John Granucci
owner: Penny Carlow - Green

Elangeni Just Freckle "Jilha"
Australia
HD B, ED 0/0
breeder: Linda Friedland
owner: Emma&Linda Friedland

Australian Champion
Skiska Lunatic Cafe "Biscuit"
Australia
*21.12.2004 - 2015
HD A,ED 0/0
complete scissor bite
hight middle to top of standard

FOTO 1  FOTO 2 (10 y.o.)  FOTO 3 (10 y.o.)
web
breeder: Leanne Lewis
owner: Linda Friedland 

BISS
Australian Grand Champ.
Kargnieulan Hugo a Gogo „Hugo“
Australia
01.02.2001 - 2009
HD B, ED 0/0
complete scissor bite
height around 30inch (76cm)

FOTO 1  FOTO 2
breeder: Mrs K E  & Miss D K Nieuwenhuis  
owner: Linda Friedland

Australian Grand Champ.
Skiska Warrior Princess "Xena"
Australia
FOTO
breeder: Leanne Lewis
owner: Leanne Lewis

ClubCh CKRR
Multiple Winner CAC
BOS, BOB, CACIB
Dykumos Sucha Blonde Ambition "Zarra"
USA import to Czech Republic
*01.08.2011
HD 0/0,ED 0/0,OCD-neg.
complete scissor bite
64 cm, 35 kg
FOTO
web
breeder: Asta Palmer
owner: Šárka Pártlová-Kůtová

American Champion
Jendaya´s Aduke Shombay "Ozzie"
USA
*13.03.2008
HD Good,ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
complete scissor bite
26,5inch (67,5cm), 40kg
FOTO 1  FOTO 2 
FOTO 3 - Ozzie (right) & his sire SimbaMoyo
breeder: Helen McCune
owner: Helen McCune, co-own Rich&Nancy Brown   

MBIS
American Champion
Canadian Champion

Tumomak Simba Moyo
USA
HD A/A,ED 0/0
DM N/N
FOTO
FOTO  - SimbaMoyo (left) & his son Ozzie
FOTO SimbaMoyo & Gemma Win at the 2012 Rhodesian World Congress
web
breeder: Sue Rexford
owner: Sue Rexford

 

American Ch.
Canadian Ch.
Jendaya´s Akiki of Tumomak "Gemma"
USA
*10.12.2002 - 28.02.2020
HD Excellent,ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
complete scissor bite
25 inch (63,5cm), 30kg
FOTO FOTO FOTO -(17 y.o. !!!)
FOTO Gemma & SimbaMoyo Win at the 2012 Rhodesian World Congress
breeder: Helen McCune
owner: Helen McCune

C.I.B
AKC Grand Champion
UKC Champion
Canadian Ch.
Votre Amour Auksinis Feniksas "Isis"
Lithuania import to USA
*04.05.2007 - 29.08.2019
HD 0/0, ED 0/0
DM N/N, EOAD clear
Blue dilute: Dd-carrier
complete scissor bite
62cm, 32kg
FOTO
web
breeder: Sarune Kairyte
owner: Asta Palmer

Australian Grand Champ.
Skiska Warrior Princess "Xena"
Australia
FOTO
breeder: Leanne Lewis
owner: Leanne Lewis

C.I.B
Baltic Ch.
Lithuanian Ch.
Latvian Ch.
Estonian Ch.
Belarusian Ch.
Lithuanian Junior Ch.
Neila Sinbest
Lithuania import to USA
*18.12.2004 - 20.06.2013
HD-0/0, ED 0/0
DM N/N
complete scissor bite
65cm, 35kg
FOTO  
web
breeder: Marina Grinvalde        
owner: Sarune Kairyte, Asta Palmer


 


CHOV je o spoustě aspektů, o tom, jak vyprodukovat co nejkrásnější Ridgebacky, které se přiblíží "ideálnímu" psu, kteří budou zdraví a kteří boudou mít vyrovnanou povahu! Součástí toho všeho je potřeba i trochu štěstí. Každý, kdo se věnuje chovu má své cíle, plány a snění. Zrovna tak i naše chovatelská stanice má své představy a sní o tom, jaká štěňátka se narodí.

Jerry má pro mě velmi vysokou hodnotu jako krycí pes pro Gucci, proto jsem se rozhodla použít ho ve svém chovu i přes fakt, že on i Gucci, jsou heterozygoti pro ridge. Tzn., že s největší pravděpodobností, se ve vrhu narodí štěňátka bez ridge. V tomto jediném bodu jsem musela přivřít oči a vzít riziko. Ano, ridge je sice charakteristický znak plemene, nicméně to, že k sobě dva psi pasují jako klíč do zámku, mají oba výborné zdraví a povahu, je pro mě důležité více!

Doufám a pevně věřím, že si Gucci a Jerry "sednou", dají nám zdravá a překrásná štěňátka a nebude jich moc bez ridge :o).
Od spojení Gucci a Jerry, si velmi přeji to nejdůležitější a sice zdravá štěňátka!

Máme velmi slibné naděje z tohoto vrhu a velmi se těšíme!

V případě vážného zájmu o štěňátko Ridgebacka z tohoto spojení, mě prosím kontaktujte na emailu le.katerina@seznam.cz nebo na tel.+420 604 224 976.
Zájemce o štěňata z tohoto spojení, budeme velmi pečlivě vybírat, jakož i země, do kterých štěňátka půjdou.


BREEDING has a lot of aspects. It's about how to produce the most beautiful Ridgebacks who will come close to an "ideal" dog, who will be healthy and who will have a balanced character! It includes a little bit of luck with that. Every breeder has their own plans, dreams and destination. So even our kennel has it's own ideas and dreams what kind of puppies will be born.
 
I decided to use Jerry for mating to Gucci beacuse he has such a high value for me even though he and Gucci are heterozygots for ridge. It means there is a possibility to give birth to puppies without ridge. I have to make a compromise in only one case and to take a risk. Yes, the ridge is a characteristic sign for this breed, but the fact these two dogs are compatible like key to lock, both of them are healthy and with good character, is more important for me!

I hope and strongly believe that Gucci and Jerry will „fit“ to each another and give us helthy and beautiful puppies and there will not be many without a ridge :o).
I wish the most important from the union of Gucci and Jerry and that are healthy puppies!

We have a very promising hope of this litter and We are so excited!

Please, contact me via email le.katerina@seznam.cz in case you are interested in the puppies. We´ll carefully choose future owners and the country the puppies will go to.


***

next photos / další fotografie
C.I.B MultiGrandCH MultiCH ClubCH ViceEW´19 CW NW JCH

RIDGEBACK´S HIARI JOEY
 "Jerry"